.

Oferty specjalne

.

Doniczka Do Storczyków Storczyk Przezroczysta 17cm

Doniczka Do Storczyków Storczyk Przezroczysta 17cm

3,99 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

Dostępne metody wysyłki:

InPost Paczkomaty 24/7
od 14.00 zł
Usługa paletowa
od 177.49 zł
Kurier Gls Pobranie
od 19.99 zł
Kurier Gls
od 18.04 zł
Odbiór osobisty
Za darmo

Najbardziej powszechne storczyki, czyli Phalenopsis i Dendrobium, sprzedaje się w przezroczystych, plastikowych doniczkach. Jest to spowodowane tym, że oba te gatunki mają dość duże wymagania świetlne. I nie dotyczy to wyłącznie ich liści, lecz także korzeni. Obie rośliny w naturze rosną na korze drzew, ich korzenie czepiają się jej i są wystawione na zewnątrz. Dlatego też potrzebują dostępu powietrza do korzeni.

Dzięki przezroczystym doniczkom, możesz także kontrolować stan i wygląd korzeni. Jeśli będą białe – znak, że czas je podlać, kiedy zostają zielone – musisz jeszcze poczekać z nawadnianiem. Obserwacja korzeni jest ważna także w przypadku choroby rośliny, a doniczka przezroczysta bardzo to ułatwia.

Doniczki powinny mieć także dość dużo dziurek w podstawie, przez które będzie mogła wyciekać woda. Storczyki lubią wilgoć, jednak nie znoszą mieć zbyt wiele wody przez dłuższy czas, dlatego też przelewa się je lub zanurza na krótko, a potem zostawia do odcieknięcia. Z tego względu mocno podziurawiona od spodu doniczka jest tak istotna. Sprawdź także inspiracje na najpiękniejsze storczyki.

DST113
367 Przedmioty

Szczegółowe referencje

Nowy

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu

Produkty powiązane