.

Oferty specjalne

.

Doniczka Do Storczyków Storczyk Przezroczysta 17cm

Doniczka Do Storczyków Storczyk Przezroczysta 17cm

3,99 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

Najbardziej powszechne storczyki, czyli Phalenopsis i Dendrobium, sprzedaje się w przezroczystych, plastikowych doniczkach. Jest to spowodowane tym, że oba te gatunki mają dość duże wymagania świetlne. I nie dotyczy to wyłącznie ich liści, lecz także korzeni. Obie rośliny w naturze rosną na korze drzew, ich korzenie czepiają się jej i są wystawione na zewnątrz. Dlatego też potrzebują dostępu powietrza do korzeni.

Dzięki przezroczystym doniczkom, możesz także kontrolować stan i wygląd korzeni. Jeśli będą białe – znak, że czas je podlać, kiedy zostają zielone – musisz jeszcze poczekać z nawadnianiem. Obserwacja korzeni jest ważna także w przypadku choroby rośliny, a doniczka przezroczysta bardzo to ułatwia.

Doniczki powinny mieć także dość dużo dziurek w podstawie, przez które będzie mogła wyciekać woda. Storczyki lubią wilgoć, jednak nie znoszą mieć zbyt wiele wody przez dłuższy czas, dlatego też przelewa się je lub zanurza na krótko, a potem zostawia do odcieknięcia. Z tego względu mocno podziurawiona od spodu doniczka jest tak istotna. Sprawdź także inspiracje na najpiękniejsze storczyki.

DST113
372 Przedmioty

Szczegółowe referencje

Nowy

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu

Być może spodoba Ci się także:

Produkty powiązane