Zwartnica Lady Jane, Dancing Queen 1szt

14,80 zł
Brutto

Zwartnica Lady Jane, Dancing Queen

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Hipeastrum (zwartnica) to bylina cebulowa należąca do rodziny amarylkowastych (Amaryllidaceae). Roślina jest ceniona w mieszkaniach ze względu na duże, dzwonkowate kwiaty wyrastające od 2-6 na długim (30-60cm), grubym i pustym w środku pędzie kwiatostanowym. Zazwyczaj spotyka się kwiaty o barwie białej, różowej, czerwonej lub dwubarwne. Wyrastają na roślinie wraz z pojawianiem się równowąskich liści.

Hipeastrum wytwarza grube, dość duże cebule o średnicy nawet powyżej 25 cm. W naturalnym środowisku bylina porasta tereny od Meksyku poprzez Peru i Boliwię. Często bywa mylona z amarylisem, najczęściej kwitnącym jesienią.

Cała roślina jest silnie trująca, ale nie jest groźna o ile nie zostanie uszkodzona lub spożyta. Sok może bowiem powodować podrażnienie skóry a spożycie cebuli, liści czy kwiatów grozi silnym zatruciem, wymiotami lub biegunką. Przed rośliną, która zwykle uprawiana jest na parapetach, warto więc chronić dzieci.

Zwartnica nie jest zbyt łatwa w uprawie i wymaga poświęcenia czasu. Cebule najlepiej kupować jesienią i sadzić do pojemników ustawianych w ciepłym, ale nieoświetlonym miejscu. W początkowym okresie podlewanie jest zdawkowe. Po około 7-8 tygodniach z cebuli wyrosną liście i wierzchołek pędu kwiatostanowego. Wtedy roślinę należy przenieść do ciepłego, ale jasnego pomieszczenia i rozpocząć regularne podlewanie. Przed kwitnieniem warto również nawozić nawozem dla roślin o ozdobnych liściach.

Pewien czas po przekwitnięciu (w sierpniu) należ zapewnić zwartnicy spoczynek - ograniczają podlewanie, zaprzestając nawożenia i obrywając uschnięte liście. Z kolei w październiku (aż do grudnia) cebula powinna się znajdować w chłodnym pomieszczeniu (10-12ºC). W grudniu oczyszczoną cebulę sadzi się z powrotem do doniczki i ponownie rozpoczyna pielęgnację.

CZAM3
1 Przedmiot
2018-09-12

Odniesienia

Nowy produkt

Zobacz również