Ziemia Podłoże Do Orchidei Storczyków Kronen 5l

13,40 zł
Brutto

Ziemia Podłoże Do Orchidei Storczyków Kronen 5l

Ilość
W magazynie

  • Szybkie, przyjemne i bezpieczne zakupy. Szybkie, przyjemne i bezpieczne zakupy.
  • Ubezpieczone wysyłki kurierskie. Ubezpieczone wysyłki kurierskie.
  • Łatwe i bezproblemowe zwroty. Łatwe i bezproblemowe zwroty.

Substrat profesjonalny do storczyków to kompozycja Substrat do storczyków 5 L Kronen frakcjonowanej kory śródziemnomorskiej, chipsów, włókien kokosowych oraz Sphagnum wzbogacona makro i mikroelementami przeznaczona do upraw storczyków i większości roślin storczykowatych w pojemnikach. Jest to gotowe do użycia, porowate podłoże o dużej przepuszczalności wody i dużych przestrzeniach powietrznych. Szybko przesychające.

Zawiera wieloskładnikowe nawozy z mikroelementami, zabezpieczające zapotrzebowanie pokarmowe szerokiego spektrum storczyków i roślin epityficznych.

Sadzenie do pojemników: na dno pojemnika nasypać niewielką ilość ziemi, umieścić roślinę, dopełnić ziemią 2 cm poniżej brzegu doniczki, lekko ugnieść, obficie podlać.

Przesadzanie do pojemników: młode rośliny, lub w małych pojemnikach, należy przesadzać raz do roku, starsze co 2 - 3 lata. Przesadzać wczesną wiosną lub po okresie kwitnienia, najlepiej do większego pojemnika wypełnionego świeżym podłożem. Bryłę korzeniową ostrożnie wyjąć, delikatnie oczyścić z obumarłych korzeni, przesuszoną zanurzyć na około 1 min. w wodzie o temperaturze pokojowej. Umieścić roślinę w pojemniku dosypać ziemię, pierwszy raz obficie podlać. Uwaga! Nie wolno przesadzać storczyków kwitnących. Innych roślin również. Jeśli już musimy przesadzić roślinę, która kwitnie, bo np. zaatakowały ją szkodniki to lepiej uciąć kwiat przed przesadzeniem. Jeśli tego nie zrobimy to cała energia będzie przeznaczona na podtrzymanie kwitnienia, a nie na regenerację uszkodzonych korzeni.

ZI16
179 Przedmioty
2018-01-13
Nowy produkt

Zobacz również