.

Oferty specjalne

Kategorie

Obrzeża ogrodowe

    Ogrodnictwo    0 Komentarze
Obrzeża ogrodowe

Piękny, bujny i zielony trawnik jest podstawą i ozdobą każdego ogrodu. Bywa jednak tak, że zbyt mocno rozrastająca się trawa potrafi wymknąć się nam spod kontroli, a nasz trawnik traci wtedy swój zamierzony urok. Dlatego warto zawczasu sięgnąć po obrzeża ogrodowe, z którymi w prosty sposób uporządkujemy przestrzeń dookoła domu - wyznaczymy ścieżki lub oddzielimy trawnik od kory, żwiru czy grysu.

jak wybrać obrzeże ogrodowe ogród

Kiedy jesteśmy już pewni, że nasz ogród potrzebuje takiego ogrodowego obrzeża, pozostało nam jedynie wybrać odpowiedni jego rodzaj. Musimy pamiętać, że jest on zależny od podłoża, przy którym go umiejscowimy. Dla przykładu, obrzeże przy kostce brukowej powinno kończyć się równo z jej wysokością, natomiast gdy będziemy oddzielali trawę od grysu może ono wystawać ponad oddzielaną powierzchnię tak, aby było ogranicznikiem na przykład dla kół kosiarki.

W ofercie sklepu gardenguru.pl znajdziecie wiele rodzajów takich obrzeży, które łatwo dostosujecie do potrzeb własnego, wymarzonego ogrodu - pełną ofertę sprawdzicie tutaj. A oto kilka przykładów naszych borderów i ich zastosowań. Zawarte w nazwach oznaczenia liczbowe wskazują ich wysokość wyrażoną w milimetrach.

Obrzeżę BORDER 58

To model o średniej wysokości ścian. Sprawdzi się najlepiej na miękkich powierzchniach, takich jak trawa lub kora drzew. Z powodzeniem może być też stosowany na twardych powierzchniach, takich jak kostka granitowa czy płyty chodnikowe

Obrzeże BORDER EDGING 4

Idealna linia do podziału ścieżek ogrodowych, rabat kwiatowych, czy trawników - nadaje się również do instalacji łukowych. BORDER EDGING 4 ułatwia planowanie przestrzeni i pomaga projektować ścieżki ogrodowe tak, aby oddzielić trawniki np. od ściółki warzywnej. Może być stosowane w ogrodach, parkach i przestrzeniach publicznych. Obrzeże wykonane zostało z trwałego, elastycznego materiału, który jest całkowicie odporny na warunki atmosferyczne i zachowuje swój kształt nawet po latach użytkowania. Można je skracać w bardzo prosty sposób za pomocą piły ręcznej lub nożyc. 

OBRZEŻE ECO 55

Klinkier, żwir, kamień, kora, piasek i wiele innych – ten produkt stwarza doskonałe możliwości kształtowania powierzchni ogrodów i parków. Ze względu na wysoką elastyczność obrzeża ECO 55 pozwalają na tworzenie łuków, okręgów i innych kombinacji kształtów. Krawędzie po zamontowaniu są niewidoczne, co znacznie poprawia estetykę i gwarantuje doskonały efekt wizualny. Wysoka wytrzymałość, trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne sprawiają, że ten rodzaj obrzeża nadaje się do zastosowania niemal w każdych warunkach. Obrzeże ECO 55 charakteryzuje się dużą wydajnością, montaż nie wymaga specjalnych wykopów, sam proces jest sprawny i szybki, a koszt budowy stosunkowo niski.

Odpowiedz

* Nazwa:
* E-mail: (Nie będzie wyświetlony)
   Www: (Adres url wraz z:http://)
* Komentarz:
Przepisz kod