.

Oferty specjalne

Kategorie

.

New

Środek na larwy Koppert Entonem 50ml

(0 Opinie)

Entonem Nicienie będące pasożytami owadów Steinernema feltiae

Biologicznego zwalczania różnych szkodników glebowych i szkodników liści.

109,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Kiedy używać produktu Entonem?

Produkt Entonem służy do biologicznego zwalczania następujących szkodników:

 • Muchówki Larwy ziemiórkowatych (Lycoriella, Bradysia)
 • Larwy minowców (Liriomyza)
 • Larwy wodarkowatych (Scatella)
 • Wciornastki Larwy wciornastka zachodniego (Frankliniella occidentalis)
 • Chrząszcze – Ryjkowce
 • Larwy opuchlaka truskawkowca (Otiorhynchus sulcatus)
 • Motyle – Gąsienice Larwy skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) Larwy sówkowatych: ziemiórka pleniówka (Spodoptera), słonecznica orężówka(Helicoverpa), błyszczka (Chrysodeixis chalcites), rolnica gwoździówka (Agrotis), błyszczka jarzynówka (Autographa gamma). Larwy korowódki dębówki (Thaumetopoea processionea) Larwy jerzyka pospolitego (Korscheltellus lupulina)
 • Pluskwiaki Prześwietlik platanowy (Corythucha ciliata)

Jak działa produkt Entonem?

Nicienie dostają się do wnętrza szkodnika, a następnie uwalniają w jego ciele symbiotyczne bakterie. Bakterie te przekształcają tkankę larwy w źródło pożywienia, na którym posilają, rozwijają i rozmnażają się nicienie. Po zaatakowaniu szkodnik umiera w ciągu kilku godzin lub dni. Zaatakowany szkodnik przybiera kolor żółty do brązowego. Przez większość czasu pozostaje trudny do zauważenia, ponieważ szybko ulega rozkładowi albo spada na ziemię (w przypadku szkodników liści).

Entonem – stosowanie

 1. Przygotowanie roztworu opryskowego:
 2. Wyjąć saszetki z opakowania i pozostawić na 30 minut w temperaturze pokojowej.
 3. W wiadrze przygotować co najmniej 2 litry wody o temperaturze 15–20°C na jedną saszetkę. Wsypać saszetkę do wiadra z wodą.
 4. Dobrze wymieszać i odczekać 5 minut, aż produkt nasiąknie.
 5. Ponownie wymieszać i wlać zawartość do napełnionego do połowy zbiornika opryskiwacza (z wyjątkiem mieszanek zbiornikowych z kompatybilnym preparatem).
 6. Nieustannie mieszać roztwór w zbiorniku (np. przy pomocy pompy recyrkulacyjnej).
 7. Uzupełnić zbiornik opryskiwacza odpowiednią ilością wody.
 8. W przypadku mieszanki zbiornikowej z kompatybilnym preparatem dodać Entonem na końcu, do całkowicie napełnionego zbiornika.

Dawkowanie

Przechowywanie i zasady postępowania Organizmy pożyteczne mają bardzo ograniczoną żywotność, dlatego trzeba je umieścić na roślinach jak najszybciej po odbiorze. Niespełnienie tego warunku może mieć negatywny wpływ na jakość tych organizmów. W razie konieczności przechowania produktu Entonem należy przestrzegać poniższych instrukcji. Firma Koppert B.V. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach. Instrukcje przechowywania:

Data przydatności: data ważności produktu jest podana na opakowaniu Temperatura przechowywania: 2–6°C Przechowywać w ciemnym miejscu

Ważne Prosimy o zapoznanie się z lokalnymi wymaganiami rejestracyjnymi. Firma Koppert Biological Systems nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione użycie produktów. Firma Koppert B.V. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

UWAGA! Towar nie podlega zwrotowi ze wglądu na zawartość oraz rodzaj przechowywania.

KOPPERT5
9 Przedmioty
2021-04-02

Szczegółowe referencje

Nowy produkt

Produkty powiązane