.

Oferty specjalne

.

FACELIA na poplon PASZOWE nasiona roślina miododajna NASIONA FACELII 30kg 30kg

Facelia błękitna Stala miododajna nawóz na poplon 30kg

302,99 zł Oszczędzasz 4,00 zł
306,99 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

Dostępne metody wysyłki:

Odbiór osobisty
Za darmo
Kurier DHL Pobranie
od 18.50 zł
Usługa paletowa
od 170.00 zł
InPost Paczkomaty 24/7
od 19.99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 - pobranie
od 21.99 zł
Kurier DHL
od 16.99 zł
Kurier InPost pobranie
od 18.50 zł
Kurier InPost
od 16.99 zł

Facelia błękitna - jest rośliną jednoroczną, miododajną. Latem na wierzchołkach łodyg pojawiają się fioletowo-niebieskie, pachnące kwiaty o bardzo atrakcyjnej wizualnie formie. Facelia jest zaliczana do najpopularniejszych roślin miododajnych. Jej przepiękne, puszyste kwiaty są bardzo chętnie odwiedzane przez pszczoły, trzmiele i motyle. Miód faceliowy jest bardzo smaczny, posiada walory zdrowotne.

Cechy Facelii błękitnej:

✅Facelia błękitna wyróżnia się bardzo dobrą odpornością na szkodniki i choroby, jest mało wymagająca pod względem gleby.

✅Siew tej rośliny działa fitosanitarne, ogranicza występowanie mątwika burakowego i kiły kapuścianej.

✅Ponadto zapobiega erozji podłoża i rozwojowi chwastów.

✅Facelia jest często polecana na zielony nawóz, na przedplon i poplon oraz jako wartościowa roślina paszowa.

✅Facelia błękitna posiada krótki okres wegetacji wynoszący od 90 do 110 dni, co pozwala w krótkim czasie wyprodukować wysokie plony masy zielonej, nawet do 400dt/ha.

✅Z 1 ha można pozyskać od ok. 200 do nawet 700 kg miodu.

✅W płodozmianie spełnia rolę fitosanitarną i strukturotwórczą.

✅Jest to roślina szczególnie przydatna do uprawy w poplonach ścierniskowych.

Uprawa Facelii:

Siew facelii zaczynamy od kwietnia. Pierwsze wschody pojawiają się po około 8 dniach. Cały okres wegetacji rośliny trwa od 90 do 100 dni. W dobrych warunkach uprawy kwitnienie facelii zaczynana się po 6 tygodniach uprawy i trwa od 4 do 5 tygodni. Facelia rozwija się najlepiej na stanowiskach z żyzną glebą i dostatkiem słońca. W praktyce facelia toleruje bardzo różne warunki uprawowe. Nie lubi jedynie gleby podmokłej, zaskorupiającej się, bardzo lekkiej i mocno kwaśnej. Oprócz tego roślina toleruje krótkie susze i przymrozki.

Uprawa odmiany w poplonach ścierniskowych korzystnie wpływa na stan fitosanitarny i kulturę gleby, a uprawiane po niej rośliny okopowe, warzywne oraz zbożowe, dają znacznie wyższe plony o lepszej jakości. Posiada dobrze rozwinięty i głęboki system korzeniowy, dzięki czemu ma zdolność pobierania składników pokarmowych z głębszych warstw gleby. Facelia ma małe wymagania glebowe, rośnie prawie na wszystkich gruntach, nawet tych najsłabszych, z wyjątkiem stanowisk, które wykazują skłonności do tworzenia zastoisk wodnych i zaskorupienia się wierzchniej warstwy gleby.

Na co uprawiamy Facelię:

  • Na poplon
  • Na pożytek dla pszczół
  • Na nawóz zielony

Norma wysiewu: 8-10 kg/h (plon główny), 10-15 kg/ha (na poplon)

✅Wysiew facelii należy przeprowadzić maksymalnie do połowy sierpnia. Po siewie należy zwrócić uwagę na dokładne przykrycie nasion, bowiem wystawione na działanie światła (źle przykryte glebą) bardzo słabo kiełkują.

Opakowanie: 2x15kg

NP38x30
8988 Przedmioty

Szczegółowe referencje

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu

Produkty powiązane