.

Oferty specjalne

.

Facelia błękitna Stala miododajna nawóz na poplon 20kg

Facelia błękitna Stala miododajna nawóz na poplon 20kg

203,99 zł Oszczędzasz 5,00 zł
208,99 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

Dostępne metody wysyłki:

Odbiór osobisty
Za darmo
Kurier DHL Pobranie
od 18.50 zł
Usługa paletowa
od 170.00 zł
InPost Paczkomaty 24/7
od 19.99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 - pobranie
od 21.99 zł
Kurier DHL
od 16.99 zł
Kurier InPost pobranie
od 18.50 zł
Kurier InPost
od 16.99 zł

Facelia błękitna - jest rośliną jednoroczną, miododajną. Latem na wierzchołkach łodyg pojawiają się fioletowo-niebieskie, pachnące kwiaty o bardzo atrakcyjnej wizualnie formie. Facelia jest zaliczana do najpopularniejszych roślin miododajnych. Jej przepiękne, puszyste kwiaty są bardzo chętnie odwiedzane przez pszczoły, trzmiele i motyle. Miód faceliowy jest bardzo smaczny, posiada walory zdrowotne.

Cechy Facelii błękitnej:

✅Facelia błękitna wyróżnia się bardzo dobrą odpornością na szkodniki i choroby, jest mało wymagająca pod względem gleby.

✅Siew tej rośliny działa fitosanitarne, ogranicza występowanie mątwika burakowego i kiły kapuścianej.

✅Ponadto zapobiega erozji podłoża i rozwojowi chwastów.

✅Facelia jest często polecana na zielony nawóz, na przedplon i poplon oraz jako wartościowa roślina paszowa.

✅Facelia błękitna posiada krótki okres wegetacji wynoszący od 90 do 110 dni, co pozwala w krótkim czasie wyprodukować wysokie plony masy zielonej, nawet do 400dt/ha.

✅Z 1 ha można pozyskać od ok. 200 do nawet 700 kg miodu.

✅W płodozmianie spełnia rolę fitosanitarną i strukturotwórczą.

✅Jest to roślina szczególnie przydatna do uprawy w poplonach ścierniskowych.

Uprawa Facelii:

Siew facelii zaczynamy od kwietnia. Pierwsze wschody pojawiają się po około 8 dniach. Cały okres wegetacji rośliny trwa od 90 do 100 dni. W dobrych warunkach uprawy kwitnienie facelii zaczynana się po 6 tygodniach uprawy i trwa od 4 do 5 tygodni. Facelia rozwija się najlepiej na stanowiskach z żyzną glebą i dostatkiem słońca. W praktyce facelia toleruje bardzo różne warunki uprawowe. Nie lubi jedynie gleby podmokłej, zaskorupiającej się, bardzo lekkiej i mocno kwaśnej. Oprócz tego roślina toleruje krótkie susze i przymrozki.

Uprawa odmiany w poplonach ścierniskowych korzystnie wpływa na stan fitosanitarny i kulturę gleby, a uprawiane po niej rośliny okopowe, warzywne oraz zbożowe, dają znacznie wyższe plony o lepszej jakości. Posiada dobrze rozwinięty i głęboki system korzeniowy, dzięki czemu ma zdolność pobierania składników pokarmowych z głębszych warstw gleby. Facelia ma małe wymagania glebowe, rośnie prawie na wszystkich gruntach, nawet tych najsłabszych, z wyjątkiem stanowisk, które wykazują skłonności do tworzenia zastoisk wodnych i zaskorupienia się wierzchniej warstwy gleby.

Na co uprawiamy Facelię:

  • Na poplon
  • Na pożytek dla pszczół
  • Na nawóz zielony

Norma wysiewu: 8-10 kg/h (plon główny), 10-15 kg/ha (na poplon)

✅Wysiew facelii należy przeprowadzić maksymalnie do połowy sierpnia. Po siewie należy zwrócić uwagę na dokładne przykrycie nasion, bowiem wystawione na działanie światła (źle przykryte glebą) bardzo słabo kiełkują.

NP38x20
962 Przedmioty

Szczegółowe referencje

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu

Produkty powiązane