.

Oferty specjalne

Łąki kwietne

   0 Komentarze
Łąki kwietne

Można natknąć się na nie w centrach dużych miast, w przydomowych ogródkach, a nawet na balkonach i tarasach - mowa o łąkach kwietnych, których zakładanie stało się w ostatnich latach wręcz modne. Jeśli zastanawiacie się dlaczego, to odpowiedź jest prosta: z łąki kwietnej mamy wyłącznie korzyści! Oczywiście trzeba ponieść nakład finansowy na chociażby zakup nasion ale na tym wydatku koszty się najczęściej kończą. Jest tak z kilku powodów:

Łąka kwietna nie wymaga żyznego podłoża – co więcej, rośliny dedykowane na łąki kwietne najlepiej czują się na glebie ubogiej. Ponieważ ukorzeniają się głębiej niż trawa można wysiewać je na terenach o znacznym nachyleniu, łąka kwietna skutecznie zapobiega również erozji gleby.

To sposób na oszczędność wody – łąka kwietna wymaga dodatkowego podlewania przez około 1 miesiąc od wysiewu nasion. Rośliny, które z nich wyrosną mają bardziej rozbudowany system korzeniowy, dlatego mogą po wodę sięgać głębiej niż trawa i mają większą zdolność do jej magazynowania.

To także oszczędność nakładu pracy i czasu – założenie łąki kwietnej największego wysiłku wymaga na samym początku, kiedy trzeba przygotować teren pod siew. Koszenie przeprowadza się raz, lub dwa razy do roku, w zależności od zastosowanej mieszanki.

Łąka kwietna oczyszcza powietrze! To fakt, że dzięki wchłanianiu mikropyłów, łąki kwietne pomagają walczyć ze smogiem. Rośliny wchłaniają mikropyły z powietrza za pomocą aparatów szparkowych. Dodatkowo mogą zatrzymywać je na stałe w warstwie wosku na liściach.

To idealne rozwiązanie na zwiększenie różnorodności biologicznej – rośliny zawarte w mieszankach nasion na łąki kwietne to nieoceniona ogrodowa „stołówka” dla owdów zapylających. Zarówno nektar, jak i pyłek dostarczają im wszystkich niezbędnych do życia składników pokarmowych. Ponad to łąka kwietna jest schronieniem dla larw, więc jeśli zostawimy suche łodygi na zimę, to tym samym dajemy szansę przetrwania kolejnym pokoleniom zapylaczy. A jeżeli owady będą czuły się na danym terenie dobrze, to przyciągną do niego kolejne ogniwa łańcucha pokarmowego.

łąki_kwietne

W sklepie gardenguru.pl oferujemy Wam różne mieszanki nasion na łąki kwietne – przeznaczone na tereny suche, na stworzenie łąki długowiecznej, łąki pachnącej ziołami czy typowej dzikiej łąki miododajnej. Mieszanki różnią się składem i proporcją zawartych w nich nasion bylin w stosunku do roślin jednorocznych i dwuletnich. Mieszanki z przewagą bylin najlepiej wysiewać jesienią, z kolei mieszanki o składzie z przewagą roślin jednorocznych idealnie sprawdzą się w przypadku uprawy w pojemnikach.

Odpowiedz

* Nazwa:
* E-mail: (Nie będzie wyświetlony)
   Www: (Adres url wraz z:http://)
* Komentarz:
Przepisz kod